Spočítajte to Ficovi

Pred pár dňami vám mzdárka urobila ročné zúčtovanie dane, alebo ste si sami podali daňové priznanie a zistili ste, že si nemôžete odpočítať sumu na manželku? Platíte tak o 700 eur vyššie dane ako vlani? Príčinou je zákon, podľa ktorého si od daní môže odpočítať sumu na manželku už len malá časť občanov. Ak ste nemali manželku na úrade práce, ak nemáte malé dieťa, dane si neznížite. Vláda Roberta Fica ušetrila na úkor vašej rodiny.

Sporíte si na dôchodok v druhom pilieri? Vláda Roberta Fica vás v roku 2012 obrala o polovicu vašich úspor. A vláda Roberta Fica v týchto dňoch predložila zákon, podľa ktorého si nebudete môcť ani sčasti vybrať svoje úspory tak, ako to vy potrebujete, ale budete ich musieť všetky dať do životnej poisťovne. Aj keď to pre vás bude extrémne nevýhodné. Hlavne že si zarobia životné poisťovne.

Máte malú firmu a hromžíte na neustále zmeny a zvyšovanie byrokracie? Nadávate na kontrolný výkaz DPH, na nefungujúcu stránku Finančnej správy či Sociálnej poisťovne, na zákon o ochrane osobných údajov? Môže za to vláda Roberta Fica.

Podnikáte na živnosť a platíte stále vyššie a vyššie odvody? Založili ste si s.r.o.-čku a „tešíte“ sa na zaplatenie daňovej licencie? Poďakujte sa Robertovi Ficovi.

Neviete si nájsť prácu? Môže za to aj neschopná vláda Roberta Fica.

Už niekoľko rokov vediete súdny spor o svoje práva a neviete sa domôcť spravodlivosti? Robert Fico sa pusinkuje s Harabinom.

O týždeň príde volebná sobota. Deň, kedy je občan pánom. Robert Fico svojou politikou spôsobil, že životná úroveň na Slovensku stagnuje, alebo klesá, že sa zhoršujú podmienky na podnikanie, že si ľudia nevedia nájsť prácu. Že mladí ľudia, naše deti, študujú v zahraničí a tam aj zostávajú, nevracajú sa na Slovensko, pre nich zabudnutej a neperspektívnej krajiny. Ak sa Robert Fico stane prezidentom, nádej na zmenu príde najskôr o 10 rokov. Ak mu to však o týždeň vo voľbách spočítate, môže sa Slovensko začať meniť už o pár mesiacov. A je len na vás, či v roku 2016 príde definitívny zlom a Robert Fico odíde ako smutná figúrka na smetisko dejín.

Spočítajte to Robertovi Ficovi. Prosím poďte voliť.

*

Napísané pre HN 21.3.2014 - a aktuálne práve terazĎalšie články v kategórii Blog

18.08.2016 ZÁKONNÍK PRÁCE 2016 + Daňové a odvodové tipy Jozefa Mihála
17.08.2016 Povinnosti mzdovej účtovníčky pri uzávierke roka 2016 a legislatívne zmeny vo mzdovej učtárni k 1.1.2017
17.08.2016 9.7 DOBROVOĽNÍCI V ŠPORTE
17.08.2016 Dane a odvody z autorských honorárov
17.08.2016 9.6 DANE A ODVODY ŠPORTOVCOV
17.08.2016 Dane a odvody z autorských honorárov
17.08.2016 9.5 ZMLUVA O PRÍPRAVE TALENTOVANÉHO ŠPORTOVCA