Daňové a odvodové tipy IV. (2015)

Cena: 11,00 EUR

kód:201506

Knihy

vypredané

... je tu štvrtý diel knihy „Daňové a odvodové tipy“.

„Štvorka“ je venovaná novinke v zdravotnom poistení – odpočítateľnej položke. Dochádza tak k najväčšej zmene v odvodovom systéme od roku 2004 a to zvýhodneniu zamestnancov s nízkym príjmom pri platení odvodov.

Okrem toho v úvodnej kapitole nájdete prehľad všetkých dôležitých zmien pre rok 2015.

Novinkou v doterajšom seriáli kníh „Daňové a odvodové tipy“ je zaradenie tém týkajúcich sa nielen daní a odvodov ale aj Zákonníka práce. Takéto témy v novom dieli nájdete dve – dočasné zamestnávanie (agentúry dočasného zamestnávania) a komplexný rozbor dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Dôvodom sú najmä zásadné zmeny pri dočasnom zamestnávaní platné od 1. marca 2015 a pokiaľ ide o dohody – tam bolo za posledné tri roky toľko zmien, že komplexný komentár vám vo vašej praxi určite pomôže.

Ďalšou zaujímavou kapitolou je pohľad na možnosti zdanenia príjmov a odvody majiteľov firiem a štatutárov. Určite ich to bude zaujímať.

Poslednou novou témou, na ktorú v doterajších dieloch „nezvýšilo“, je náš dôchodkový systém. Ako sa vypočíta dôchodok dnes a čo možno predpokladať v budúcnosti. Čo znamená zavedenie minimálneho dôchodku. Mladším ročníkom odporúčam čo najskôr sa zapojiť do druhého piliera – argumenty sú jednoznačné.

Okrem týchto noviniek nájdete v knihe každoročnú „rutinu“ avšak aktualizovanú na podmienky roka 2015:

- ročné zúčtovanie dane za rok 2015 (povinnosti mzdovej účtovníčky),

- nezdaniteľné časti a daňový bonus za rok 2015,

- odvody SZČO pre roky 2015 a 2016,

- mzdové veličiny pre roky 2015 a 2016,

- prehľad o odvodoch zamestnancov pre rok 2015.